Rada města ji po dvaadvaceti letech vztyčit odmítla. Tomuto usnesení se ale odmítl podřídit primátor Petr Kulhánek (KOA) a také náměstek Jiří Klsák (KOA). Oba vlajku včera spustili z oken svých kanceláří na magistrátu.
Připomenutí porušování lidských práv v Tibetu odmítla ignorovat i desítka lidí, která se včera před budovou Thermalu shromáždila. A vlajku za Tibet i přes zákaz před budovou magistrátu na stožár zavěsili. Bez přítomnosti členů vedení města a bez jakéhokoliv zásahu strážníků. „Připomenutí událostí v Tibetu je nesmírně důležité. Zvlášť nyní, kdy Rusové zabrali Krym a dění v Rusku ohrožuje demokracii. To je alarmující," uvedl karlovarský městský zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA).

Kromě vlajek měli aktivisté v rukou i fotografii ukrajinské letkyně Savčenkové, která je nyní vězněna Rusy. „Žádáme, aby byla okamžitě propuštěna na svobodu. Je na hraně života i smrti, drží hladovku a už týden přestala pít," zdůraznil Jiří Kotek.
Ten nerozumí ani tomu, proč rada města letos vlajku vyvěsit odmítla. „Podle něj rada překročila své kompetence, protože každoroční připomínku událostí v Tibetu odsouhlasilo začátkem devadesátých let karlovarské zastupitelstvo. A tento souhlas by měl být pro radní závazný. „Je to ostuda tohoto města," zdůraznil Kotek. Ale připustil, že vítá snahu primátora Kulhánka i náměstka Jiřího Klsáka toto usnesení radních nerespektovat a vlajku vyvěsili.

Důvody, proč letos vlajku město odmítlo vyvěsit, zdůvodnil náměstek Michal Riško (ČSSD) tím, že to není současné stěžejní téma, zatímco investice z Číny do České republiky ano.