Velká voda poničila hlavně zahrady a několik sklepů rodinných domů. Škody se pohybují v řádech milionů korun.

Hladiny řek se už vrací do normálu. A to i rozvodněná Svatava. Ta potrápila zejména Kraslicko a tamní zahrádkáře. Ti po ústupu srážek začali s úklidem. Na zahradách mají nánosy bahna. Vysouší také zahradní chatky. Napilno má i Irena Koubová ze Stříbrné, které stékající voda zaplavila rodinný dům. „Vodu jsme stále odčerpávali a dům vysoušíme," uvedla. V terénu jsou nyní členové povodňových komisí a v městech a obcích na Sokolovsku sčítají škody. Kromě Kraslicka zasáhly záplavy i zahrady v areálu Bohemie v Sokolově nebo chatovou osadu v Dasnicích. Velkou vodu pocítili i lidé v Šabině, Libavském Údolí, Oloví nebo Stříbrné.

Při víkendových vydatných deštích byli naopak poprvé více v klidu obyvatelé Královského Poříčí. Spoléhali na loni dokončenou hráz. Místní jednoznačně říkají, že ta zabránila rozlití řeky Ohře do dolní části obce. Královské Poříčí přitom novou hráz stavělo už od roku 2000. Tehdy obec postavila půl kilometru valu. Ukázalo se však, že to nestačí, záplavy postihly právě dolní část obce se stovkou obyvatel.

Podle pozorovatele počasí ze Šindelové Rudolfa Kovaříka jsou už hladiny řek takřka v normálu a počasí se po vydatných deštích umoudří. „Po včerejším slunném dni nás čeká polojasné počasí, kdy teploty budou šplhat k jednadvaceti stupňům," řekl.