„Je to duhová apathyka, je poměrně mladá bytost a je tu pro všechny lidičky, kteří si přejí její pomoc na fyzické, duševní a duchovní úrovni," říká s laskavým úsměvem mistr reiki Pavlína Klemerová. „Duhová apathyka je, protože tak jako duha vzniká odrazem světla ve vodních kapkách, tak taková je i naše apathyka," řekla Pavlína. „Je přirozené a správné pomoci lidem naučit se o sebe pečovat a žít ve zdraví a spokojenosti, pokud si to ovšem i oni sami přejí, žít zdravě, kultivovaně. Proto se zrodila tato apathyka, je to takový rozcestník a ukazatel," vysvětlila Pavlína.

„Asi před patnácti lety mne chtěl život posunout o stupeň výš, tak mi poslal příhodu v podobě nemoci. Díky této příhodě se ve mně probudila touha pochopit souvislosti příčin a důsledků, které se projevují v životě člověka a ovlivňují kvalitu zdravého života na všech jeho úrovních. Chtěla jsem vědět, umět žít život zdravá, v radosti a být v harmonii. No a tak jsem se učila, naučila a stále se učím. A život mi posílá vše, co je k tomu potřeba. Poté se zrodila apathyka, sama ze sebe, přirozeným vývojem, ku pomoci a pozvednutí lidiček k lásce, zdraví, harmonii. Vznik apathyky si přáli lidičky, a tak tu je. Apathyka je relativně mladou bytostí, ale má starou duši," řekla s úsměvem Pavlína.

„Každý zde může najít to, co potřebuje, ať už jde o bylinky či o radu. V apathyce můžete koupit bylinky, koření, bylinné bonbony, tinktury, ovocné čaje, čerstvě praženou kávu, homeopatika, přírodní repelenty, vonné přírodní kapsle k ovonění interiéru nebo rostlinné extrakty s bioinformací, ručně dělaná mýdla, soli a výrobky z Mrtvého moře, bylinnou kosmetiku, masážní svíce, které získaly ocenění," sdělila Pavlína.

„Některé bylinky si pěstujeme a pečujeme o ně od semínka a některé bylinky a výrobky máme od ověřených dodavatelů. Před apathykou vás uvítá malá bylinná zahrádka, ze které si můžete po domluvě vlastnoručně natrhat čerstvé bylinky," osvětlila původ bylinek Pavlína. „Kromě sušených nebo čerstvých bylinek u nás můžete získat odbornou literaturu pro zkvalitnění života nebo reflexní masáž v rámci terapie," řekla Pavlína.

„Pro úklid a mytí apathyky používáme ekologické mycí prostředky, přátelské k lidskému zdraví i k přírodě. Po použití se rozkládají v přírodním prostředí během několika hodin až dní," řekla Pavlína.

„V tomto letním období je na nádvoří statku Bernard připraveno relaxační houpací lehátko s harmonizační hudbou pro sladění mozkových hemisfér, které mohou lidi po domluvě užívat," doplnila Pavlína.