Bezplatný kurz pro majitele psů pořádá Záchytné zařízení Městské policie Sokolov v areálu ranče Vránov. První seminář z plánované série proběhne již tuto sobotu a bude zaměřen na ovládání psa na vodítku a upoutání jeho pozornosti.

„Semináře jsou určeny především majitelům, kteří adoptovali pejsky z našeho útulku. Jsou ale otevřeny i široké veřejnosti," uvedla Veronika Fazekašová ze záchytného zařízení. „Často se nám totiž stává, že volají lidé, co si se svým psem nevědí rady. Třeba jim štěká v bytě nebo napadá další psy na ulici. Kvůli tomu se pak třeba pejska chtějí zbavit," vysvětluje. „Výcvikovými kurzy chceme ukázat, že většina problémů se dá řešit. U některých psů je to snadné, s některými je samozřejmě práce složitější. Doufáme ale, že pejsků díky seminářům třeba do útulků přestane přibývat," doplnila Fazekašová.

Kurzy budou probíhat pravidelně vždy jednou měsíčně a budou zaměřeny na témata z výcviku, která většinu majitelů psů nejvíc trápí. Uvedeno bude vždy více výcvikových metod, které cvičitelé předvedou na psech z útulku. „Na jednom z kurzů bude přítomen i veterinář, který vysvětlí problematiku psích onemocnění, kastrace a očkování," uzavřela Fazekašová. Účast na kurzech je zcela zdarma, je třeba se organizátorům nahlásit předem.