ysloužilé vánoční stromky na Sokolovsku se po demontáži výzdoby dočkají dalšího využití. Většina z nich poputuje do drtičů, které z nich udělají štěpky. Ty následně najdou využití v městské zeleni nebo u soukromých zahrádkářů.

„Vánoční stromky v Sokolově pracovníci odzdobili během včerejška, dnes by měli stromy odvézt z veřejných ploch pryč," uvedl jednatel SOTESu Jaromír Dvořák. „Stromy následně proženeme štěpkovačem a vzniklé štěpky dále využíváme. Vracíme je zpátky do města k městské zeleni, většinou do květinových záhonků," vysvětlil Dvořák.

Odpad z vánočních stromků se štěpkuje i v Kraslicích. Větve honosného stříbrného smrku město nařezalo a odložilo na městský hřbitov. „Protože smrk byl skutečně moc krásný, poskytli jsme větve občanům, aby v případě, že nasněží, s nimi mohli zakrýt hroby," potvrdil Robert Vopička z kraslických technických služeb. „Pan Karel Hájek, který strom poskytl, už ho totiž zpět nechtěl. I když jsme nabízeli, že mu ho nařežeme na otop," usmívá se Vopička.
V Chodově problematiku městských vánočních stromů řešit nemusí. „Všechny městské stromy jsou živé a rostlé, provádíme tedy pouze demontáž výzdoby. Stromy naštěstí zůstanou na svém místě. Štěpkujeme ale stromy z domácností," uzavřel jednatel chodovských technických služeb Rudolf Pocklan