Westernové závody na Windy Hill Ranči v Krajkové svoji tradici teprve začínají. Přesto se pro přátelskou atmosféru a příjemné prostředí už těší velké oblibě. Navzdory chladnému počasí se jezdců sešel slušný počet. Pochvalovali si zábavné disciplíny i výborné občerstvení.

„Přijeli jsme se sem hlavně pobavit," říká Václava Molcarová, vedoucí klubu Salome Kaceřov. Na Windy Hill Ranč dorazili se čtveřicí koní, vystřídalo se na nich v různých disciplínách celkem sedm jezdkyň. „Závodění si takhle aspoň vyzkouší téměř celý klub," směje se Molcarová. Na otázku, jak se na závody připravovali, krčí rameny. „Přiznávám, moc jsme netrénovali. Jezdíme hlavně do terénu," tvrdí. Přesto ale neodešli s prázdnou.

První disciplínou byl trail, překážková jízda prověřující zručnost jezdce a souhru s koněm. Závodníci museli například přejít na zemi položenou plachtu nebo otevřít a projít jednoduchou branku. Skutečným oříškem byl pro některé startující poslední úkol. Z misky položené na nízkém sudu bylo třeba zvednout jablko. „Na tak velkém koni, jako je Lobin, je vážně potřeba docela dost obratnosti," vykládá jezdkyně Sára Černá z vysokého černého valacha. „Koním navíc jablíčka voněla, tak se někteří snažili sáhnout si do misky sami. Lobin mi ale určitě chtěl jen pomoct," směje se závodnice.

Závodilo se i ve slalomu a barelech. Tentokrát vyhrávala rychlost a obratnost koně. „Moje ponička si pobídku ke cvalu vyložila po svém a trochu mě pozlobila," přiznává Deniska Cekovová. Kobylka jí při nacválání vyhodila zadníma nohama a malá jezdkyně se udržela jen tak tak. Nakonec ale situaci zvládla a soutěž v kategorii dětí vyhrály.

V poslední soutěži, štafetě, se startovalo ve dvojicích. Jezdci museli co nejrychleji dojet ke kladině, od níž se strefovali míčkem do sudu. Problém nastal, když se jezdci míčkem trefit nepodařilo. Musel tak z koně slézt a míček hodit ze země. „Pustila jsem otěže a běžela jsem pro míček. Ona toho ale zneužila a běžela k východu beze mě," vypráví Kristýna Semorádová. Podobný problém mělo i několik dalších jezdců. Soutěže ale všichni dokončili s úsměvem a ve zdraví