Množí se stížnosti cyklistů z našeho regionu na psy volně pobíhající po páteřní cyklostezce. Poukazují na nezodpovědné majitele zvířat a také na to, že mnohokrát zabránili střetu se psem na poslední chvíli a vyhnuli se tak pádu s možným zraněním. Volají po nápravě a město slibuje zvýšený dohled strážníků městské policie.

Město však zároveň dodává, že policisté nemohou být všude. „Psi jsou většinou na cyklostezkách pouštěni z vodítek, a ohrožují tak plynulý provoz na cyklostezkách. Hlavní problém nastává tehdy, když majitelé psů nereagují na projíždějícího cyklistu a psa nechají volně běhat," stěžuje si jeden z cyklistů. Další se přidává. „Když majitele psa upozorním na vodítko, kouká na mě, jako kdyby neuměl do pěti počítat, a ještě se rozčiluje," popisuje situaci cyklista Lukáš Mejtský.

Všichni se pak obracejí se žádostí na sokolovskou radnici, zda by nebylo možné pejskaře nějakým způsobem usměrnit, aby své psy měli alespoň na vodítku. „Dle platné vyhlášky města musí být na veřejných prostranstvích voděni psi na vodítku, a to na všech vyjma prostor určených k volnému pouštění psů. Cyklostezky opravdu neslouží k volnému pobíhání psů, a proto jsou pod zvýšeným dohledem Městské policie Sokolov. Bohužel ta nemůže být 24 hodin denně na všech místech najednou. O problému bohužel víme," sdělil starosta Zdeněk Berka.