Vše přitom vyrobili samotní školáci se svými kantory. Z rodičů se pak stali zákazníci, kteří si originální předměty bez váhání kupovali. Část výtěžku děti již tradičně věnují Záchranné stanici handicapovaných živočichů Drosera v Bublavě. Zbytek pak použijí na vlastní zookoutek.

Na nádvoří školy byl v pondělí odpoledne doslova mumraj. Školáci stavěli stánky a vystavili vlastnoručně vyrobené zboží. Vánoční trhy pak zahájila školní kapela a vystoupily samotné děti. Pak už se všechna pozornost upřela na samotné trhy. Děti ochotně nabízely dekorace, obrázky, cukroví nebo perníčky. Zaujali i studenti střední školy, kteří vyrobili svícny. Po nádvoří pak chodily školačky a cukroví návštěvníkům trhů nabízely. „Cukroví bylo moc dobré a krásné i veškeré zboží. Koupila jsem něco snad u všech stánků," řekla matka Lenka Lisová. Stejně tak mluvila i Adéla Lukešová. „Koupila jsem si lodičky se svíčkou, které vyráběly děti ze třídy mého syna. Vyrobily je ze slupek ořechů," uvedla.

Některé stánky vzali lidé doslova útokem, a tak třeba prvňáčci měli vše prodáno během pouhé půl hodiny. „Vyráběli jsme sněhuláky. Prodali jsme jich hodně," řekl prvňák Mareček Bock. A kolik se letos podařilo vybrat? „Sátel ještě počítáme a asi trhneme rekord," řekla včera odpoledne zástupkyně ředitele školy Pavlína Poledňáková.