„Ke středečnímu dni evidujeme na Chebsku 1013 nakažených,“ uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje Michaela Zajíčková.

Chebsko za minulý týden v počtu nárůstů kleslo o 48 procent, což byl nejlepší trend z celé České republiky. Zda je klesající počet pozitivních zásluha uzavírky Chebska a Sokolovska, je otázkou. Spíše se ukazuje, že pravdu měli odborníci, kteří tvrdili, že nákaza se bude šířit ze západu a severu na východ. „Myslím, že má Praha a Středočeský kraj takový týden, maximálně dva, než to tam přijde ve velkém k nim,“ řekl v rozhovoru pro Deník primář chebské interny Stanislav Adamec před deseti dny.

Počet nakažených na Chebsku začal narůstat poslední prosincové dny a pandemie v plné síle udeřila na začátku února. Následně začala čísla klesat. Sokolovsko začalo růst o zhruba čtyři týdny později a později také padají čísla dolů. I tady je ale vidět pozitivní trend a sokolovský region mělo ke středečnímu dni 1762 nakažených. Nejhůř je na tom okres Karlovy Vary, který má 2204 aktivních případů. I tam je ale klesající trend.