Karlovarská krajská nemocnice v Karlových Varech se ujala třetiny a chebská nemocnice, která je rovněž součástí krajské nemocnice, čtvrtiny ze všech případů.

Počet nemocných přivezených do sokolovské nemocnice, již má v pronájmu společnost Nemos Group, pak klesl z 27 na 25 procent. A ze sedmi na šest procent se snížil počet lidí přivezených záchrannou službou do nemocnice společnosti Nemos v Ostrově.

„Ukazuje se, že vždy ochotná a připravená Karlovarská krajská nemocnice hraje při přijímání pacientů stále výraznější a důležitější roli. Za pozitivní také považuji, že se celkově zvyšuje schopnost nemocnic v regionu přijímat pacienty. Oproti roku 2014 jich záchranka méně převážela z terénu do jiných zařízení, " uvedl náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Podle poznatků záchranné služby dlouhodobě roste podíl lidí, jejichž stav není vážný a vyjíždějící zdravotníci je mohou ponechat doma. Vloni záchranná služba zvolila takový postup už v devíti procentech případů.

Pozoruhodný je podle záchranářů ovšem trend z prvního čtvrtletí letošního roku.

Obvyklý růst počtu volání a výjezdů se zastavil a dokonce došlo k obratu. Výjezdů eviduje Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje přibližně o deset procent méně než v prvních třech měsících roku 2015. Skokový pokles potom nastal od listopadu loňského roku.

„I když kvůli tomu záchranné službě klesají příjmy, tak je velmi dobré, že veřejnost přestává nadužívat služeb záchranky. Ta by tu měla být především pro pacienty, kteří jsou ohroženi na životě," uvedl Jakub Pánik.