„Stále se zabydlujeme, ale fungujeme na 100 procent," říká zvířecí záchranář a správce stanice Vladimír Tomáš Smolík. Drosera společně s dobrovolníky již od jara tvrdě pracovala na budování nového zázemí. Plně již funguje přípravna krmiva a sklad, na místě stojí voliéry a stanice dodělává i novou karanténu.

„Ještě musíme vybudovat rozletovou voliéru," naznačil další plány Smolík. Drosera v prní řadě celý areál oplotila a přemístila sem i naučnou stezku. Smolík věří, že se již příští rok podaří, stejně jako tomu bylo na staré stanici, vybudovat i prezentační voliéry z přední strany, aby za zvířaty mohla chodit i veřejnost.

„V původní stanici za námi jezdily ročně stovky lidí, celé třídy. Z toho jsme měli radost. Nyní bohužel ještě není možné ve stejném režimu stanici navštěvovat. Fungujeme prostě jako nemocnice. Až postavíme prezentační voliéry, na své si zase přijde i veřejnost, tak jak na to byla zvyklá. V první řadě jsme ale museli zajistit stoprocentní chod stanice," poukázal správce.

V jeho rukou skončilo letos už téměř 300 poraněných zvířat. Nejčastěji se jedná o mláďata dravců. V samotné stanici pak našlo trvalý azyl hned několik zvířat, která se už kvůli svému zranění nemohou vrátit zpět do volné přírody. „Našimi spolubydlícími se stali dvě káňata, poštolky, párek výrů a luňák. Pochutnávají si například na myškách nebo kuřatech," říká s úsměvem Smolík, který zároveň ukazuje na speciální box u vstupu do stanice, kam mohou lidé umístit nalezené poraněné zvíře v době, kdy jsou záchranáři zrovna na výjezdu.