Některé kempy myslí s komfortem i na pěší turisty a nabízí i postavené stany a uleví jim tak místem v batohu.

Vybavení areálu a schopnosti personálu pak návštěvníci hodnotí na internetu a hlasují v anketě Kemp roku. Do dalšího ročníku se začíná hlasovat od prvního června. Na tom loňském se na výsledcích podílelo přes deset tisíc hlasujících. Kempem roku 2015 se v Karlovarském kraji stal rekreační areál U Mlýna.

„Ocenění bychom rádi obhájili i letos. Určitě nám to přináší své výhody. Klienti si toho všímají," uvedla provozovatelka Jana Němcová Získalová. S rezervacemi to mají v letošním roce podobně jako v předchozích letech.

V kempu Amerika u Františkových Lázní sezónu zahájili již v květnu. Jelikož má ale nové majitele, tak zatím nemůžou porovnávat s předchozími léty, ale rezervace na léto nechybí ani zde.

O rekreační areál Jadran ve Františkových Lázních, kde získali v soutěži druhé místo, je stejný zájem jako v předchozích letech. „Ohodnocení nám určitě přineslo výhody. Lidé, když si vybírají středisko, tak se koukají na různé recenze a reakce spokojených zákazníků," uvedl provozovatel Jiří Novotný.

Mírný nárůst ze strany českých turistů zaznamenávají akorát v Autokempinku Dřenice na břehu vodní nádrže Jesenice u Chebu. Jinak je to se situací stejné jako v předchozích letech, kdy stoupl zájem o dovolenou v Čechách. (swo)