Speciální koncert Fantom na zámku se uskuteční na jeho nádvoří už v pátek 21. srpna od 21 hodin. A účinkující Monika Sommerová, Radim Schwab, Sára Bukovská a speciální host Felix Slováček zaručují jedinečný zážitek. „V rámci akce zazní hity z vybraných českých i světových muzikálů, opery a operety,“ informoval za pořadatele Václav Šiška.

Milovníci hudby se mohou těšit na jednu z ústředních písní muzikálu Fantom opery a hity z muzikálů Dracula, Sunset Boulevard nebo West Side Story.

Zdroj: Youtube

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Hraběnka i diplomat Metternich

Na sobotu 22. srpna připravila správa zámku jedinečné představení inspirované rokem 1890. „Během něj budou mít návštěvníci možnost potkat nejen služebnictvo, hraběnku Antonii Pascalinu, bývalého rakouského diplomata Richarda Metternicha, ale také spoustu dalších historických osobností,“ sdělil kastelán zámku Ondřej Cink. Příběh se bude točit kolem hraběcí závěti.

„Námětem je soudní proces o majetek, který se uskutečnil po smrti hraběte Valdštejna a dobovým tiskem byl podrobně zdokumentován,“ přiblížil kastelán příběh, který návštěvníci uvidí. Akce se koná v rámci projektu Valdštejnové lvi ve službách císařů. Sobotní program zakončí promítání letního kina v blízkosti zámku Kynžvart. Od 21 hodin diváci uvidí Poslední aristokratku.