Tak trochu porcování vykrmeného medvěda připomínalo rozdělování peněz na sport na zasedání posledního karlovarského zastupitelstva před volbami. A statisíce měnily majitele rychlostí blesku. Obdarovanými byly sportovní kluby, až na jeden. Hokejový klub HC Energie ostrouhal. Dva miliony mu zastupitelé neschválili ani napodruhé.

Zastupitelé rozdělovali 1,35 milionu korun z hazardu a také 180 tisíc korun z nevyčerpaných prostředků na dotace do tělovýchovy a sportu.

Dotaci ve výši 750 tisíc obdržel Basketbalový klub Lokomotiva Karlovy Vary, a to na úhrady provozních nákladů. Volejbalový klub Karlovarsko je po úterním zastupitelstvu bohatší o 400 tisíc. Dvě stě tisíc mu zastupitelé přiklepli z hazardu a dalších 200 tisíc z úspor při rekonstrukci přivaděče vody k jezeru Odeř. „Toto navýšení bylo projednáno opakovaně a při druhém projednání bylo schváleno," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Také SK Liapor Wite může být spokojen. Navýšením neinvestiční dotace o 300 tisíc získal celkem 670.000.

Tenisový klub Lokomotiva si přilepšil o 40 tisíc a celkem tak od magistrátu získal 230 tisíc. Zastupitelé navýšili dotaci také Sportovnímu klubu vozíčkářů Sharks, a to o 60 tisíc. Celkem tak žraloci od města obdrželi 390 tisíc. Tělovýchovné jednotě KSNP Sedlec ustlali zastupitelé na statisícových růžích. Navýšením dotace o 180 tisíc fotbalisté od města získali celkem 370 tisíc. „Dotace byla klubu navýšena na úhradu nákladů spojených s akcí Euro-sporting Karlovy Vary 2014 a úhradu provozních nákladů," vysvětlil Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Takže jediní, kteří z úterního zastupitelstva odešli s nepořízenou, jsou hokejisté. „Na podporu HC Energie bylo ve schváleném rozpočtu města na rok 2014 vyčleněno 7,5 milionu, dalších pět milionů bylo navýšeno v červnu (z toho byly tři 3 miliony z odvodů z hazardu a dva miliony z úspor ze správy majetku). Do této chvíle tak na letošní rok obdržel HC Energie 12,5 milionu korun," mírnil hokejové roztrpčení mluvčí Kopál.

Proti dotaci HC Energii se postavila především TOP09. Radek Novotný kritizoval fakt, že klub dluží městu, a přidělení dotace by tak bylo proti pravidlům, a také Otmar Homolka z O co jim jde prohlásil, že tento klub je notorickým dlužníkem. „Ať ten klub dají třeba do konkurzu. Vždyť ty peníze vlastně přidělovali sami sobě, byly určeny na zaplacení nájmu za halu. Na jaře nám nedali nic a požádali, ať počkáme. Slovo nedrží, ale to už jsme si u tohoto vedení magistrát zvykli. Mrzí mě to, ale co máme dělat," otráveně poznamenal Karel Holoubek. HC Energie totiž původně očekávala, že od města z hazardu obdrží čtyři miliony.