Slibované ozelenění Starého náměstí v Sokolově nabírá skluz. Do výběrového řízení se totiž přihlásily dvě firmy, které daly vyšší cenovou nabídku, než je město ochotno zaplatit. Výběrové řízení tak bylo zrušeno a bude vypsáno nové. V něm dojde k některým úpravám.

Město mělo na stole tři varianty. Vybralo tu nejlevnější za 850 tisíc korun. Při schvalování rozpočtu na tento rok však uvolnilo částku o 250 tisíc nižší. „Vedoucí odboru rozvoje města nám předložila tři varianty umístění stromů. Podle návrhu architektky je nejlevnější varianta za 850 tisíc korun včetně mobiliáře. Další byly za 1,1, respektive 1,3 milionu korun," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Rada města doporučila zastupitelům nejlevnější variantu s tím, že chybějící peníze přesune z výdajů na nákup mobiliáře ve městě.

„Po výběrovém řízení by se měla cena snížit a mělo by to vyjít," doufal před dvěma měsíci místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Nevyšlo. A tak vedení města mluví o úpravě podmínek výběrového řízení. „Cenu by mohly snížit například menší stromy," konstatuje Jakobec.
A jakou zeleň by oáza měla mít?

„Lípa, platan, hloh, sakura," upřesnil starosta Sokolova Zdeněk Berka. „Stromy by měly být ve velkých samozavlažovacích nádobách, které budou mobilní, a na zimu se tak mohou uklidit," sdělila vedoucí odboru rozvoje města Hana Hůlová.