Zatímco v ostatních měsících roku hledá na portálu www.zivykraj.cz informace kolem 350 až 400 uživatelů denně, od letošního června stoupl jejich počet na hranici jednoho tisíce.

„Domácí i zahraniční turisté a budoucí návštěvníci našeho kraje využívají služeb turistického portálu čím dál víc, i když na začátku léta je to mimo jiné díky karlovarskému filmovému festivalu a snaze najít inspiraci k prázdninovým výletům. Živý kraj se stal značkou toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co jim Karlovarský kraj může nabídnout," uvedl hejtman Martin Havel.

Podle statistik hledají informace a aktuality na portálu lidé z České republiky, pak ze sousedního Německa a Rusové, kteří stále tvoří podstatnou část klientely lázní. „Milým překvapením je stoupající zájem návštěvníků portálu z Izraele nebo z Holandska. To jen potvrzuje předpoklad, že i na ně bychom měli v budoucnu orientovat naše aktivity v cestovním ruchu," poznamenal Havel.

Návštěvníci portálu nejčastěji vyhledávají informace v kulturním kalendáři, který mapuje programy kin, hudební festivaly, divadelní představení a další akce po celém regionu. Další oblíbenou sekcí jsou Aktivity.