Regionální kolo se konalo o víkendu v Plzni. „Měli jsme v soutěži jednu choreografii v kategorii nejmenších tanečníků, dvě v dětech v disciplíně dance art a show art a dvě v těch samých disciplínách i v juniorech,“ vyjmenovala vedoucí souboru a choreografka Andrea Burešová. Porota byla výkony jejích svěřenců nadšená. „Nedostali jsme od poroty ani jednu dvojku, vždy jsme to vyhráli na plné čáře,“ vyzdvihla své svěřenkyně. Úspěchy tanečnic Miráklu ale nepřichází jen tak samy od sebe. Je za nimi tvrdá dřina celého týmu, prázdniny neprázdniny, víkendy nevíkendy. „Děláme na technice, otvíráme se novým trendům, zveme si světové lektory a pořádáme různé workshopy,“ potvrdila vedoucí souboru.

Velký úspěch měla v Plzni i při rozborových seminářích choreografie v dance art dětí s názvem Pod křídly andělů, kde choreografky Andrea Burešová a Markéta Vajdíková zvolily trošku vážnější téma. A svou premiéru měla i ta, kterou juniorkám stavěl světový tanečník Hope. „Zaujala, protože je to lehce něco jiného, než děláme. Je pravda, že jak jsme to trénovali, tak jsme ještě dolaďovali a dali tam, s jeho svolením, pár věcí, které jsou pro nás typické, jako třeba párové kombinace,“ popsala Burešová.

Přečtěte si také: Zlodějka vylákala vozíčkáře z bytu, pak mu sebrala peníze a televizi

Na základě umístění v jednotlivých regionálních kolech se postupuje do zemských kol a pak je finále České republiky. Letos bude s novinkou, vyvrcholení bude na konci června pro nejlepší skupiny nejen Čech, ale i Slovenska, Polska, Německa, Maďarska a Rakouska.

Tanečnice Miráklu teď čeká opravdu perné období. „Už 2. dubna jedeme na Czech Dance Masters, což je soutěž České taneční organizace. Tam postavíme ještě víc choreografií,“ přiblížila vedoucí. V podstatě od počátku dubna až do konce června víkend co víkend budou bojovat o umístění a postup. „Finále Czech Dance Masters je na konci května. Tam se bude bojovat o postupy na mezinárodní soutěže. Finále Taneční skupiny roku v ČR proběhne na začátku června a na konci června i pro taneční skupiny z jiných států,“ doplnila Andrea Burešová.


Zlaté choreografie
MINI - DANCE ART - HOME
DĚTI - DANCE ART - POD KŘÍDLY ANDĚLŮ
DĚTI - SHOW ART - BIRTHDAY TIME
JUNIOŘI - DANCE ART - UNTITLED
JUNIOŘI - SHOW ART - BIRD GIRL