Ze zdánlivé banality odvozu autem se totiž vyklubalo hned několik trestných činů, kterých se mladíci dopustili v polovině července v Sokolově. V těchto dnech je kriminalisté obvinili ze spáchání zločinu vydírání a přečinů výtržnictví a krádež ve stadiu pokusu. Dále obvinili i mladistvého ze spáchání stejných trestných činů a zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku 21 a 23 let.

„V polovině července v nočních hodinách obvinění přistoupili v Sokolově k vozidlu, ve kterém seděl 20letý mladík. Nejprve se snažili s mladíkem navázat kontakt přes okénko. Když se jim to nedařilo, jeden z nich otevřel dveře u spolujezdce a následně se dotazoval řidiče, zda by je nesvezl. Když odmítl a zavřel dveře, začali mu vulgárně nadávat. Následně muž vystoupil z vozidla a začal odcházet směrem ke svému bydlišti. V tu chvíli ho obvinění obestoupili a začít mu vyhrožovat, že pokud je neodveze, tak ho zbijí. Obvinění ho dále pronásledovali a pokusili se mu odcizit klíče z kapsy. Poté jej fyzicky napadli několika údery do hlavy a těla. Nejmladší z nich poté z místa utekl a další dva obvinění 20letého mladíka dále fyzicky napadali údery a kopy. Z obavy z pokračujícího napadání poté mladík vyhověl jejich požadavku a odvezl je, kam chtěli. Zranění napadeného mladíka si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici,“ řekla policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Nejstarší z obviněných se dopustil krádeže ve stadiu pokusu i přesto, že byl v posledních třech letech za stejný trestný čin odsouzen. „V případě prokázání viny hrozí dvěma obviněným trest odnětí svobody až na osm let. Mladistvému hrozí trest odnětí svobody vzhledem k jeho věku o polovinu nižší,“ dodala mluvčí.