Vězeň po něm skončil se zlámanými žebry v nemocnici. Podle jedné z verzí případu byl útok odplatou za to, že si odsouzený stěžoval u zástupce velitele věznice. Dozorci vinu odmítají a tvrdí, že odsouzený je napadl jako první.

„Poškozeného bez právního důvodu fyzicky napadli nejprve údery pěstí do obličeje a poté, co upadl na zem, pokračovali v útoku opakovanými kopy do hrudníku,“ uvedl státní zástupce Jiří Richtr. Oba se tak měli dopustit zneužití pravomoci úřední osoby a úmyslného ublížení na zdraví. V případě prokázání viny jim hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Podle verze dozorců odsouzený neplnil jejich pokyny a zaútočil jako první. Museli pak použít donucovací prostředky. Měli podezření, že je vězeň pod vlivem drog. To se však nepotvrdilo, neboť odsouzenému nebyl odebrán test na tyto látky.

Z jednání před soudem vyplynulo, že Leoš M. nebyl problémový vězeň. Svědčí o tom i fakt, že komise ho vybrala na takové práce, kdy se mohl volně pohybovat po celém areálu věznice. Líčení bude pokračovat dalšími výslechy svědků.