Velmi brutální byl útok zatím neznámého lupiče, který napadl v Sokolově jedenašedesátiletou ženu. K útoku došlo 15. července mezi 7:30 až 7:38 v ulici Marie Majerové, kde se pachatel pokusil ženě vytrhnout kabelku, již měla přes rameno. To se mu nepodařilo a se ženou se začal o kabelku přetahovat. Přitom ji kopl do nohou a porazil na zem. Opět se pokusil kabelku vytrhnout a když se mu to nedařilo, tak jí šlápl do obličeje. Teprve potom žena kabelku pustila a lupič s ní utekl.

Okradená měla v kabelce peníze, osobní doklady a platební kartu. K popisu pachatele policie uvádí, že se jednalo o muže mladšího vzhledu zhruba kolem 27 až 30 let, snědé pleti, měl propadlé lícní kosti, uhrovitou pleť, krátké tmavé vlasy, tmavé oči a pod nosem černý hustý knír. Byl asi 180 cm vysoké štíhlé postavy. Na sobě měl černou mikinu vpředu na zip, bez jakýchkoliv znaků a nápisů, tmavé tepláky nebo šusťáky a černé boty. Na hlavě měl kšiltovku světlé barvy. Na zádech pak černý batoh s šedými boky – plátěný, šedo-červené popruhy zepředu.

Sokolovští kriminalisté žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém muži. Zároveň žádají případné svědky, kteří se v inkriminovanou dobu pohybovali poblíž místa činu, aby se v případě jakýchkoliv informací, které by pomohly při vyšetřování nebo ztotožnění neznámého muže, obrátili na bezplatnou telefonní linku 158 nebo na jakékoliv obvodní policejní oddělení.