Členové protidrogové centrály podnikli minulý týden velký zátah na výrobce pervitinu ve dvou obcích na Karlovarsku. Akce byla podle informací Deníku zaměřená na skupinu kolem muže K.S., který má být vysoce postavenou osobou podsvětí působícího na Karlovarsku. V roce 2003 skončil za katrem díky nasazení plzeňské zásahové služby, před kterou unikal v divoké honičce mezi Chodovem a Vřesovou.

"Mohu jen potvrdit, že jsme podnikli úkony trestního řízení v rámci jednoho případu. Stále na něm pracujeme, a proto k němu nemůžeme říci jakékoliv podrobnosti," uvedla mluvčí Protidrogové centrály Barbora Kudláčková.

Podle dobře informovaného zdroje se zátah konal v Božičanech a na Andělské Hoře. "Ve středu 1. září byla v 6 hodin ráno u nás v obci policejní razie. Víc o tom nevím," potvrdila informace Deníku starostka Andělské Hory Miloslava Křimská.

Ve čtvrtek večer ukázala skupina Kabát, že má stále sílu rozbouřit vlnu davu, která si naplno užívala nadupaný koncert plných hitů.
OBRAZEM: Skupina Kabát to rozbalila pod cirkusovým šapitó v Karlových Varech

Jak zdroj uvedl, v rodinném domě na Andělské Hoře měli policisté zadržet milion korun a neurčité množství pervitinu. "Zásah v Božičanech byl hodně nečekaný. Přijeli k místu, kde jsou spojené dvě až tři garáže. Tam měli mít varnu pervitinu, se kterým vesele kšeftovali. Co vím, tak ta varna tam už je nějakou dobu, asi dva roky," prozradil zdroj.

Skupina kolem K.S. má mít širokou působnost, svůj rajón mají i v Chranišově u Chodova či Jenišově. Před lety se měl muž, který podle informací Deníku skončil nyní ve vazbě, dostat do konfliktu s dealery drog, jež vydíral.