První z příběhů se odehrál první březnové pondělí. Dva mladíci duchapřítomně přivolali městskou policii, když si všimli ženy v bezvědomí v uzamčeném autě. Konečný zásah strážníků skutečně zachránil dotyčné život, když se jim masáží srdce podařilo ženu oživit. Zásah zachytily i městské kamery a čin všech dotyčných na sociální síti ocenily stovky lidí.

„Cítím respekt, úctu a děkuji všem, kteří pomohli zachránit to nejcennější, lidský život,“ řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová. Vedení města také poděkovalo asistentům prevence kriminality. Jsou jakýmsi spojovacím mostem mezi sociálně vyloučenými lokalitami a jejich obyvateli a městem. Ti díky dlouhodobému působení v terénu, zejména v lokalitách, kde žijí sociálně slabé rodiny, přispěli ke spravedlnosti v závěru týdne.

Asistenti prevence kriminality u vedení města.

Nejprve odhalili mladíka, který obelhal mladšího spolužáka a sebral mu mobilní telefon. Celou věc předali Policii ČR, která bude prošetřovat, zda by se jednalo o trestný čin, v případě, že by dotyčný mladistvý byl trestně odpovědný. Odcizený mobil se nicméně malému chlapci vrátil.

Další úspěšný zásah si pak asistenti připsali, když v Nádražní ulici přistihli přímo při činu muže, který se vloupal do cizího vozidla. „Nutno dodat, že asistenti opět jednali na základě vlastní znalosti prostředí, kdy poznali, že v zaparkovaném autě nesedí jeho majitel. Oceňuji, jak sehraný tým na městské strážnici máme,“ chválí své kolegy vedoucí oddělení prevence městské policie Hana Procházková.