Několik desítek oznámení o falešné výzvě exekutora evidují policisté v Karlovarském kraji. Podle Pavla Valenty, mluvčího krajského ředitelství policie není ovšem počet konečný. „Přicházejí další a další oznámení od těch, ze kterých se falešný exekutor snaží vylákat peníze,“ potvrdil.

Na rozdíl od „regulérních“ exekučních příkazů, které přicházejí na doručenku v obálce označené většinou zeleným pruhem, doručuje pošta výzvy muže, jenž se v dopisech představuje jménem JUDr. Marek Holeček jako běžnou listovní zásilku.

Podle odborníka na problematiku exekucí, kterého Deník oslovil, vychází falešný exekutor s největší pravděpodobností z veřejně přístupných databází, jako je například živnostenský úřad. „Odpovídají tomu i údaje na falešném exekučním příkazu, stejně tak jako fakt, že oslovenými jsou ve většině případů podnikatelé“ uvedl zdroj Deníku.

Podvodník využíval také dvou webových stránek – rychlyexekutor.cz a doménu neexistující Exekutorské unie exekutorskaunie.cz. Ani jedna z těchto domén ale po 17. srpnu, kdy vydala Exekutorská komora varování před řáděním JUDr. Marka Holečka, nefunguje. „Uvedená osoba není soudním exekutorem a není oprávněna činit úkony v exekučním řízení,“ varuje komora exekutorů na svých internetových stránkách. Dokumenty zaslané jmenovaným je možné postoupit komoře, ta je využije pro připravované trestní oznámení. Obsahem dopisů se už nyní podle Pavla Valenty zabývají muži zákona.