Má na svědomí přečiny porušování domovní svobody a ublížení na zdraví, a zločiny loupeže a vydírání. Všechny prohřešky přitom stihl spáchat v úterý v odpoledních hodinách na ubytovně v Habartově.

„Obviněný mladík měl vykopnout dveře jednoho z bytů, a vniknout dovnitř,“ uvedla Kateřina Dohnalová, mluvčí sokolovských policistů. Po muži, který byt užívá, požadoval peníze. „Uživatel bytu odmítl peníze vydat a mladíka vyzval, aby odešel,“ řekla mluvčí.

Na to obviněný mladík zareagoval útokem. Muže napadl ranou do obličeje, útok posléze zopakoval. Muž ze strachu z opětovného útoku šel do kuchyně, kde z peněženky vytáhl necelých 200 korun, které lupiči dal. „Násilník pak v kuchyni popadl nůž, který zde viděl, a poškozenému řekl, že jestli bude mluvit a zavolá policistům, tak jej podřízne,“ popsala mladíkovo řádění Dohnalová. Poté byt opustil, ne však na dlouho.

„Po chvíli se vrátil, a po muži požadoval set top box. Když mu jej odmítl vydat, zaútočil opět, čímž napadenému způsobil tržnou ránu v obličeji, která si vyžádala ošetření. Po tomto útoku opustil mladík byt definitivně,“ doplnila sokolovská policejní mluvčí.

Obviněný násilník nyní v policejní cele čeká na rozhodnutí soudce o vzetí do vazby. „Devatenáctiletému mladíkovi nyní hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Taková je sazba za zločin loupeže,“ dodala Kateřina Dohnalová.