S nožem v ruce držel ve čtvrtek večer jako rukojmí vlastní matku v suterénu domu v Habartově její nezletilý syn. Ten utekl z diagnostického ústavu z Hostouně na Domažlicku. Vyhrožoval jí, že ji zabije. Chtěl se dostat do jejího bytu. Křiku si všimli sousedé, kteří také zavolali policii. Na místo byl dokonce přivolán policejní vyjednavač.

Mladík byl agresivní. Podle dostupných informací se jedná o narkomana, který chtěl z bytu zřejmě sebrat peníze na dávku. Na místo dorazil celý policejní tým. Vyjednavač s agresorem několik minut mluvil. Poté mu umožnil splnit jeho požadavek, aby se do bytu nakonec dostal. „Tam už ho ale policisté spacifikovali,“ řekla tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

Matku držel jako rukojmí zhruba dvě hodiny. Nožem se sám pořezal. Byl proto v poutech předán záchranné službě. Kvůli útěku z diagnostického ústavu byl mladík v celostátním pátrání. „Teď poputuje do policejní cely,“pokračovala Kávová."Celý případ je nyní na počátku vyšetřování. Bližší informace nebudou vzhledem k věku pachatele zveřejňovány," doplnila mluvčí.