I přesto, že byl pod vlivem, sedl za volant a jel. A nejen to, dokonce se pokoušel i couvat. To mu však nevyšlo a naboural do volkswagenu. Nyní šofér čeká, co z celé akce bude.

„Dne 5. února 2018 krátce před 13. hodinou odpoledne 49letý řidič řídil v Rotavě osobní vozidlo značky Renault. Vlivem své opilosti narazil při couvání do zaparkovaného vozidla značky Volkswagen. Řidič byl policejní hlídkou vyzván, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, které se podrobil. Dechová zkouška vyšla pozitivní s výsledkem 2,42 promile. Následně byl vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu, kterému se taktéž podrobil,“ sdělila mluvčí policistů Kateřina Krejčí.

Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 13 tisíc korun. Muž si od dopravních policistů vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být u soudu v případě prokázání viny potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.

Ilustrační foto.
Přišli si pro psa a místo toho dostali "nakládačku "