Policie dnes zveřejnila portrét pachatele, který ve středu odpoledne přepadl s pistolí v ruce podnikatele Romana Grubera. Polupiči policie od středy zatím bezvýsledně pátrá. Právě zveřejnění identikitu by mohlo pomoci pachatele dopadnout. Policienevylučuje, že by svůj čin mohl lupič zopakovat i na jiných místech.

Lupič s pistolí v ruce přepadl v dodávce majitele obchodu

Měl to být den jako každý druhý. Podnikatel Roman Gruber na něj ale jen tak nezapomene. Ve středu zavírá v sedmnáct hodin svůj obchod s autodíly v centru Kraslic. V obchodě se zdrží ještě tři čtvrtě hodiny, jak sám říká, kvůli papírování. Zamyká krám a jde k parkovišti vzdáleném jen přes ulici. Když sedne za volant dodávky, ozbrojený muž na něj údajně namíří zbraň a požaduje peníze.

„Byl to hrozný fofr. Pomalu jsem nestačil ani dosednout a už tam byl. Asi šel najisto, musel vědět, že v pět zavírám obchod. Zřejmě na mě opravdu čekal, protože ve sněhu byly stopy, jak přešlapuje na místě,“ líčí podnikatel. Z obchodu odcházel s tržbou. O tu přišel. „Křičel na mě, že chce peníze. Přitom na mě pořád mířil. Rozklepal jsem se. Takový strach jsem v životě ještě neměl,“ pokračuje Roman Gruber. Z obavy o život mu vydává peněženku. Z ní si zatím neznámý pachatel bere peníze. „Chtěl ještě mobil, tak jsem mu ho dal, pak zmizel,“ uvádí. Podnikatel následně sedl do auta a jel k policejní stanici, která je vzdálená jen několik stovek metrů.

Hrůzný zážitek má Gruber prý stále před očima. „Není to nic příjemného, když na vás někdo míří. Člověk nikdy neví, co se může stát,“ řekl. Neskrývá obavy, že by se podobný scénář mohl opakovat. „Obchod budu zavírat asi v jinou hodinu, když je ještě světlo. Za tmy mě do auta nikdo nedostane,“ doplnil.

Policie nyní případ prošetřuje. „Zkoumáme záběry z kamerového systému,“ sdělil Antonín Panuška, zástupce vedoucího kraslického obvodního oddělení policie. Podle policejní mluvčí Andrey Kávové si měl lupič přijí na sedmnáct tisíc korun. Majitel obchodu má za to, že tvář pachatele už někdy viděl. Dnes proto prý nebyl problém sestavit jeho portrét.