Policii se podařilo dopadnout lupiče, který loni v prosinci přepadl s pistolí v ruce v Kraslicích místního podnikatele Romana Grubera.

Jde o sedmadvacetiletého muže z Těšovic na Sokolovsku. „Podle závěrů vyšetřování měl pachatel na parkovišti v ulici Dukelské přistoupit k vozidlu, v němž podnikatel seděl. Namířil na něj střelnou zbraň a za neustálého míření zbraní ho donutil k vydání peněz. Poté mu sebral i mobilní telefon a utekl,“ informovala tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

Když podnikatel Gruber, který má v Kraslicích obchod s autopříslušenstvím, zjistil, že lupiče má policie, oddechl si. „Jsem si jistý, že si mě vytipoval. Přesvědčil jsem se o tom, když jsem pak zjistil, kde postával. Ve sněhu byly vyšlapané stopy, jak tam celou tu dobu přešlapoval. Věděl, že z obchodu odcházím po páté hodině. Ten den jsem se ale zdržel, protože jsem dělal papíry do tři čtvrtě na šest. Nemohl jsem si být dál jistý, že si na mě nepočíhá znovu,“ vzpomíná Gruber.

Tehdy přišel o sedmnáct tisíc korun. „Po loupeži jsem zavíral raději za světla. Prostě jsem měl strach. Teď jsem mnohem klidnější. Ten pocit bych nikomu nepřál zažít. Pořád na mě mířil pistolí,“ doplnil.

Pachatel je nyní ve vazební věznici. „Za loupežné přepadení mu hrozí několikaletý pobyt za mřížemi,“ doplnila k případu Kávová.