Řada chatařů na Kraslicku podceňuje zabezpečení svých objektů. Ukázala to včerejší policejní akce zaměřená na kontrolu chatových oblastí na Kraslicku. Do ní se zapojilo třicet policistů.

Do terénu vyjíždějí policisté v dopoledních hodinách. Cílem je zkontrolovat nejen osamocené objekty, ale i celé chatové kolonie. Uniformovaní muži se rozdělují do několika skupin a začínají kontrolovat objekty na Kraslicku, Rotavsku a také v horské Bublavě. Celkem prohlédli dvě stovky chat. Kontrolují, jestli nejsou poničené zámky, rozbitá okna nebo uvolněné mříže. Nestačí se divit, jak lehce by se zloději mohli do některých chat dostat. Setkávají se dokonce s tím, že okenice jsou stažené pouze prádelní šňůrou. Na dveřích jsou jen malé zámky, které by se snadno daly strhnout. Na některých oknech pak nejsou mříže ani alarmové zařízení.

Akce končí kolem třinácté hodiny. Výsledek? Zloději zatím nevzali chatové oblasti útokem. „Zjištěn nebyl žádný případ vloupání nebo poškození,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Kávová.

Pozitivní zprávou je, že počet případů vloupání do rekreačních obydlí klesá. V roce 2007 jich na Kraslicku bylo 50. Loni už jen polovina. „Touto prevencí by se jejich počet mohl ještě snížit,“ věří vedoucí kraslických policistů Karel Stodola.
Místní policisté pamatují i případ, kdy za jediný večer vykradl zloděj osmnáct chat. „Druhý den byl ale dopaden,“ řekl místní policista Josef Chlouba.