Cvičení probíhalo na dvou místech, a to na hraničním přechodu Klingenthal – Kraslice a Aschberg – Bublava. Scénář cvičení byl připraven tak, že několik nebezpečných pachatelů ujíždělo ve dvou vozidlech policistům v Německu směrem do České republiky. „Na svědomí měli obchod s lidmi a nelegální dovoz omamných a psychotropních látek, přičemž na tyto osoby byl vydán zatýkací rozkaz," uvedla mluvčí policie Zuzana Týřová.

Jedno z vozidel se policistům podařilo zastavit, ale při vystoupení policisty z vozidla se auto opět rozjelo a najelo na policistu, který byl těžce zraněn. Navíc z vozidla padlo i několik výstřelů. Pachatelé měli během jízdy z okna odhodit i několik balíčků s obsahem krystalické látky. „Obě vozidla byla pronásledována až do České republiky. Jedno z nich zastavilo na začátku Kraslic. Z něj se snažili utéct dva pachatelé, což se jim však nepodařilo, neboť byli zadrženi německými policisty. Na místo pak byla přivolána hlídka českých policistů, která oba pachatele převezla na policejní služebnu," líčí Týřová.

Druhé vozidlo ujíždělo policistům a celníkům až na Bublavu, kde auto opustili a ukryli se v lese. Na místo byli přivoláni policisté se služebními psy a pořádková jednotka, která oba pachatele vypátrala. „U jednoho z pachatelů policisté zajistili zbraň a ve vozidle nalezli drogy. Na pátrání se podílel i policejní vrtulník z Letecké služby Policie České republiky." Cvičení se zúčastnilo na devět desítek policistů. „Z hlediska komunikace bylo zajímavé, že jeden krizový štáb zasedal v Ústí nad Labem, jeden v Dommitzsch (SRN), jeden na Integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství Policie KVK a komunikace probíhala přes SC (společné centrum) Petrovice," doplnila.