Plačící dítě naštěstí našel bezdomovec. Podchlazená holčička se tak včas dostala do péče lékařů a přežila.

„Myslela jsem, že miminko je mrtvé. Nikdy bych nezabila svoje dítě. Opravdu nejevilo známky života. Dodneška máme doma postýlku, kočárek a další věci pro dítě. Lituji toho, že to takhle dopadlo," vzlykala před soudem mladá žena, která čelí obžalobě z vraždy. "Prokázali jsme, že smrt dítěte plánovala. Stěží lze uvěřit, že měla zato, že drží mrtvolku. Znalci u dítěte nezjistili žádné známky anémie. Ona jeho vitální známky vnímala. Byla si plně vědoma toho, co dělá," řekla předsedkyně senátu Ivana Růžičková. 

Petra D. po porodu dělala, jako by se nic nestalo. „Poté, co se to celé stalo, se obžalovaná osprchovala, uklidnila toaletu, kde porodila, nakrmila děti a šla s nimi na hřiště. Svým blízkým řekla, že těhotenství přerušila, protože na plodu byla plíseň," dodala Růžičková.

Státní zástupce Martin Rykl pro obžalovanou navrhl patnáctileté vězení. Nízký trest zdůvodnil tím, že žena dosud nebyla trestána a dítě naštěstí nezemřelo. Podle jeho slov je však dokázané, že Petra D. chtěla, aby dítě zemřelo. „Znalci také vyloučil, že by žena měla poporodní psychózu. Věděla, co dělá," uvedl Rykl.

Ženin obhájce naopak navrhl úplné zproštění obžaloby. „Dítě považovala za mrtvé," řekl advokát Jan Blažek. Ženě hrozí 15 až 20 let vězení, anebo výjimečný trest.

Petra D. se na chebské sídliště Spáleniště přistěhovala v říjnu 2012 se svým druhem a dětmi. Podle sousedky Marie Fáčové dvojice často popíjela alkohol. „Také křičela na děti, v baráku byl kravál," řekla před soudem důchodkyně.

„Jednou jsem jí řekla, že na ni zavolám sociálku. Ona se pak přišla omluvit. Řekla, podívejte se, čekám miminko, tvrdila, že někdy v září. Zdálo se mi ale, že už má moc velké břicho. To odpoledne, kdy to kolem našeho domu celé prohledávala policie, jsem se vrátila od syna. Viděla jsem i sousedku, která dělala jako by nic. Ptala jsem se, co se stalo a ona řekla, že 'ňáká svině' hodila dítě do kontejneru. Řekla jsem, že policie na to přijde, a ona tvrdila, že ne," řekla soudu Fáčová. Když se prý ptala na její dítě, mladá žena odvětila, že musela na potrat. „Tušila jsem, že mě nějak ohlupuje," svěřila se seniorka.

Nalezená holčička dostala jméno Anička, dnes se o ni starají pěstouni na Plzeňsku.