Dvaatřicetiletého muže z Karlovarska ve čtvrtek obvinili policisté ze zločinu vraždy. Dávají mu za vinu, že 9. ledna usmrtil pěti bodnými ranami do krku stejně starou ženu, jejíž mrtvé tělo v autě našli nedaleko Otovic na Karlovarsku myslivci.

Obviněný muž, který je závislý na drogách, nyní čeká na verdikt soudu, který rozhodne o tom, zda si na výsledek procesu počká ve vazbě.

„Motiv vraždy je zatím předmětem vyšetřování. Je ale možné, že důvodem byla žárlivost,“ konstatoval Václav Vaněk, vyšetřovatel, který od začátku pracoval na objasnění první letošní vraždy na západě Čech. Policistům podle vyšetřovatelových slov dost pomohla všímavost lidí. „Na linku 158 se přihlásili svědci, kteří muže viděli, jak odhazuje zakrvácený nůž. Vražednou zbraň jsme našli asi osm set metrů od místa činu,“ pokračoval Vaněk. Více než šestadvacet centimetrů dlouhý nůž nyní zkoumají policejní experti v Plzni.

Oběť musela podle Vaňkových slov trpět před smrtí velkými bolestmi. „Jedna z ran byla hluboká osm centimetrů. Obviněný muž jich zasadil celkem pět. Jedna z nich byla smrtelná. Žena, která byla stejně jako pachatel drogově závislá, zemřela na vykrvácení,“ doplnil policejní vyšetřovatel.

To, že by pachatelem vraždy měl být obviněný muž, tušili kriminalisté už den po vraždě. Na základě nashromážděných důkazů (na místě činu a v jeho okolí zajistili muži zákona více než 120 stop) jej policisté zatkli ve čtvrtek kolem druhé odpoledne v Karlových Varech.

Zadržený muž zatím doznal pouze to, že byl na místě činu. „K vraždě se ale nepřiznal. Využil svého práva nevypovídat,“ konstatoval Vaněk.

Dvaatřicetiletý muž byl v době činu pod vlivem omamných látek. „Jeho příčetnost budou muset posoudit odborníci z oboru psychiatrie a psychologie. K jeho duševnímu stavu v době vraždy pak bude přihlížet i soudce,“ upřesnil kriminalista.

Osoba pachatele není kriminalistům neznámá. Už v minulosti byl několikrát soudně trestán, ovšem za jinou trestnou činnost. „Za zločin vraždy, z něhož je obviněný, mu podle nového trestního zákoníku hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody,“ dodal Václav Vaněk.