"Muž měl krátce po půlnoci před panelovým domem v jedné obci na Sokolovsku přistoupit k jednačtyřicetiletému známému. Poté ho měl ihned fyzicky napadnout a požadoval po něm drogy. Napadený mu sdělil, že žádné nemá. Třicetiletý muž na něj začal křičet, že pokud mu nedá drogy, rozbije mu jeho osobní automobil, který byl zaparkovaný na nedalekém parkovišti. Následně přišel k vozidlu značky BMW, patřící jednačtyřicetiletému muži, a poškodil skleněnou výplň čelního skla, pravých předních dveří a pátých dveří," popsal mluvčí krajské policie Jan Bílek.

Napadený všechno oznámil ihned na linku 158. Na místo se také dostavila jeho známá, které řekl, co se stalo. "To se ale nelíbilo stále přítomnému třicetiletému muži. Po svém známém měl požadovat finanční hotovost, přičemž mu sdělil, že pokud mu jí nedá, vleze mu oknem do jeho bytu, kde všechny fyzicky napadne. Poté přistoupil k vchodovým dveřím panelového domu, kde poškodil skleněnou výplň vstupních dveří. Dále také pokračoval výhružkami, že pokud mu nedá finanční hotovost, do bytu opravdu vstoupí. Jednačtyřicetiletý muž mu tak finanční hotovost vydal a mladší muž odešel," uvedl mluvčí.

Třicátník však v útocích pokračoval i letos. Ve středu 1. března se na Sokolovsku po telefonické domluvě setkal se svým dalším jednatřicetiletým známým a požadoval po něm také drogy. Když mu měl sdělil, že žádné nemá, třicetiletý muž zaútočil. Po krátké potyčce utekl s tím, že si jde domů pro nůž. S ním se vrátil, ale když viděl přijíždět policejní hlídku, z místa utekl. Způsobil celkovou škodu přibližně 40 tisíc korun. "V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let," informoval mluvčí.