Řidička pod vlivem drog a několik řidičů, kteří si nelámali hlavu s padesátkou v obci, ale i řada zodpovědných motoristů. Taková je bilance včerejší akce sokolovských policistů v Lokti, kteří si na pomoc vzali děti ze základní školy, oblečené v reflexních vestách.

Děti měly za úkol řidiče buď pochválit, nebo pokárat. Policisté v modrých a bílých uniformách stavěli auta, kontrolovali, zda řidiči dodržují rychlost v obci, zda používají bezpečnostní pásy, mají rozsvícená světla a mnoho dalšího. Teprve pak přistoupili policejní pomocníci.

Hned prvního řidiče však musely děti obdarovat obrázkem se zamračeným autíčkem. Zapomněl rozsvítit světla. Pak už děti rozdávaly autíčka s úsměvem do doby, než policisté zastavili osmadvacetiletou řidičku.

Chovala se jako pod vlivem drog. Policisté u ní udělali test na drogy, který byl pozitivní. Poté celé auto prohledal služební pes. Uvnitř však nic nenašel.
„Žena byla odvezena na odběr krve,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Kávová.

Děti s policisty se nestačili divit dál. Ve vysílačce se ozývá: ,,Rychlost 77 km v hodině.“ Každý školák v tu chvíli věděl, že je to moc. „Co kdyby nás v takové rychlosti srazil,“ udivovaly se děti. Řidiče rozhodně nepochválily. „V obci se totiž jezdí padesátkou,“ hlásili školáci. A to museli policisté i s dětmi řidičům připomenout celkem ve třech případech. Rychlost 77 km/h nebyla bohužel zdaleka konečná. Řidiči přišlápli plyn v obci až na 97 a také 102 km v hodině.
Perličkou celého dopoledne bylo, když z jednoho ze zastavených vozidel vystoupil zpěvák Tomáš Savka. Měl vše v pořádku a dostal usměvavé autíčko. Pak se s dětmi i vyfotil.

Zodpovědní řidiči si akci s dětmi v reflexních vestách s nápisem Dětská policie pochvalovali. „Malí policisté na silnici mě mile překvapili. S dětmi se člověk aspoň nasměje,“ řekl Miroslav Pomichal ze Starého Sedla.