Loupežné přepadení, jehož pachatelem je zatím neznámý muž, se stalo v úterý ve čtvrt na sedm večer na Goethově stezce v Karlových Varech. Obětí přepadení byla šestašedesátiletá cizinka.

„Nedaleko veřejných toalet přistoupil pachatel k poškozené, a snažil se jí vytrhnout kabelku,“ uvedla Andrea Pomichalová, mluvčí krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Překvapivý útok se ovšem lupiči nepodařil. „Žena držela kabelku, ve které měla doklady, kosmetiku a platební kartu, pevně. Pachatel se s ní proto začal přetahovat,“ konstatovala mluvčí.

Po krátkém souboji, při němž poškozená upadla na zem, a lupič ji několik metrů vláčel prachem, se pachateli podařilo zmocnit se kabelky. „Začal s ní prchat, pronásledoval jej ale manžel napadené ženy,“ doplnila Pomichalová.

Pronásledovaný zloděj proto kabelku odhodil, aniž by z ní něco odcizil. „Manželé se shodli na popisu. Pachatelem loupežného přepadení podle nich byl asi třicetiletý muž sportovní, přibližně 185 centimetrů vysoké postavy s krátkými černými vlasy,“ přiblížila popis pachatele krajská policejní mluvčí. V okamžiku útoku měl na sobě sportovní teplákovou soupravu. Manžel poškozené, který pachatele pronásledoval, navíc zaregistroval, že lupič při útěku rusky nadával. „Policisté po lupiči pátrají. Za loupež mu hrozí až deset let kriminálu,“ dodala Andrea Pomichalová.