Vše vyvrcholilo na konci května, kdy jí sebral klíče od auta, které řídil i přes vyslovený zákaz. „Když se téhož dne vrátil domů, s matkou se před domem pohádal a udeřil ji rukou do tváře, načež žena upadla na zem. Následně ji vláčel do domu, zamkl vchodové dveře a řekl jí, že pokud zavolá policii, tak zabije ji i samotnou hlídku. Její zranění si vyžádalo lékařské ošetření,“ uvedl mluvčí policie Michal Žáček.

V průběhu prověřování kriminalisté navíc zjistili, že muž svou matku psychicky i fyzicky napadal v posledních téměř čtyřech letech.

„Kromě toho pachatel v květnu v jedné z prodejen v Habartově odcizil lahve alkoholu za více než dva tisíce korun. Ty si uschoval pod oděv a z obchodu odešel. V posledních třech letech byl přitom za obdobné jednání již odsouzen. Muže kriminalisté obvinili ze spáchání zločinů týrání osoby žijící ve společném obydlí, z vydírání a z přečinů omezování osobní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, z neoprávněného užívání cizí věci a z krádeže,“ dodal.