Obviněný muž sdílel společnou domácnost se svou matkou od roku 2011 do roku 2019. Během těchto let musela žena vytrpět mnoho slovních urážek a výhrůžek ze strany jejího syna. Pokud mu nechtěla dát peníze, tak se proti své matce postavil a vyhrožoval jí fyzickým napadením a smrtí. Syn byl agresivní i při otázkách kdy si najde práci. Nebo se matka ptala syna zda může uklízet či vařit, aby ho nerušila. V několika případech se snažila svého syna požádat, aby si našel zaměstnání a mohl jí přispívat penězi na chod domácnosti. To se však muži nelíbilo a v několika hodinových intervalech měl na ženu hned poté nadávat.

Vše vyvrcholilo 10. června při další debatě o synově možné práci. Muž vytáhl podle policistů sečný předmět a píchl se do krku. Poté nutil k sebepoškození i svou matku. Ta odmítla, utekla a vše nahlásila policii. Syn ji stačil ještě odcizit z peněženky 10 tisíc korun. Agresivní mladík měl však smůlu. Policisté ho dopadli a skončil ve vazbě.

"Kriminalisté zahájili trestní stíhání 23letého muže ze Sokolovska, kterého obvinili ze spáchání přečinů Nebezpečné vyhrožování, Porušování domovní svobody a Krádež. Dále muže obvinili ze spáchání zločinu Vydírání a Týrání osoby žijící ve společné domácnosti," řekla mluvčí policistů Soňa Podlahová.