Zda si chtěl vyzkoušet pocity kamzíka nebo jen poslechnout zdarma koncert Lucie, policisté neuvádí. Jisté je jen to, že se k muži bez lezecké výbavy nedostali. Zavolali proto kolegy hasiče. Lidé na koncertě byli počínáním muže rozladěni, protože se odložil začátek koncertu zhruba o hodinu. Na sociálních sítích mu pak řádně vyčinili.

"V sobotu večer přijali hasiči žádost o pomoc od kolegů z policie, na skále pod hradem Loket se nacházela osoba, ke které se hlídka nemohla nijak dostat. Hasiči na místo vyslali výškovou techniku se stanice Sokolov a lezecké skupiny ze stanice Karlovy Vary a Cheb. Po příjezdu záchranářské techniky na místo muž telefonicky oznámil, že sám sleze dolů. To mu hasiči na dálku rozmluvili, hrozilo, že muž spadne z více než třicetimetrové výšky. K muži slanili hasiči z oken hradu, druhá skupina lezců postupovala k muži ze spodu od řeky Ohře. Muže pak hasiči bezpečně s použitím lanové techniky dopravili na zem, kde si jej převzala policie," potvrdil mluvčí hasičů Martin Kasal.

"Blbečkovi nechat vše zaplatit. Lidská hloupost nezná mezí. Měl více štěstí než rozumu. Museli jsme čekat více než o hodinu déle na koncert Lucie a mnoho dalších vzkazů posílají hazardérovi se svým životem přítomní fanoušci. Nejvíce se na sociální síti líbil příspěvek s trochou dávky humoru, který zněl: Asi skalní fanoušek Lucie."

Rockové sady Kraslice 2022.
Byla to pecka. O konci Rockových sadů nechtěli přítomní slyšet