Honička se odehrála v neděli 20. ledna kolem třetí hodiny ranní v Kynšperku nad Ohří. Hlídka policistů si v Chebské ulici všimla projíždějícího mercedesu, který odbočoval směrem k policistům. Náhle však z odbočovacího pruhu vyjel a prudce zvýšil rychlost. "Městem ujížděl rychlostí i 120 km/h. Policisté začali ihned vozidlo pronásledovat a pomocí výstražného a zvukového zařízení s červeným nápisem STOP POLICIE se pokoušeli vozidlo zastavit," informovala mluvčí policie Kateřina Krejčí. 

Dvaatřicetiletý řidič na výzvy nereagoval a pokračoval dál v riskantní jízdě. "Projel kruhový objezd v protisměru, odbočil na silnici I/6, pokračoval směrem k obci Zlatá, dále na Lazy a dalších několik kilometrů ujížděl Slavkovským lesem," pokračovala dál Krejčí. 

Za obcí Lazy vytvořili další policisté zátaras, před kterým už zastavil. Policisté jej zadrželi a provedli dechovou zkoušku na alkohol, která vyšla negativní. Orientační test na drogy muž odmítl. 

"Následně lustrací policisté zjistili, že byl řidiči vysloven Městským úřadem v Sokolově zákaz řízení všech motorových vozidel. Policisté muže poté eskortovali na obvodním oddělení," doplnila mluvčí.

Řidič si může odsedět dva roky za mřížemi.