"Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje z tohoto důvodu překvalifikovali trestný čin na zvlášť závažný zločin vraždy," potvrdil Jakub Kopřiva, policejní mluvčí pro Karlovarský kraj. "Trestní sazba zůstává stejná. Muži hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na osmnáct let vězení."

Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby už v květnu. Na rozhodnutí soudu si tak obviněný muž počká v policejní cele.

Muž v Habartově střílel z okna nelegálně drženou zbraní, jednoho člověka zasáhl
Je to narkoman a problémový člověk, říká se o střelci v Habartově

Podezřelého místní z Habartova označují za narkomana a potížistu, který vyvolával spory se sousedy. "Byl jsem venku, máme dvě děti a policejní auta jezdila sem a tam. Bylo jasné, že někoho hledají. Mohli nám dát vědět, že tu pobíhá šílenec, který postřelil souseda. Šli bychom se schovat domů a neriskovali své zdraví a životy," popsal osudný páteční večer 27. května jeden z obyvatel Habartova, který nechce být jmenován, ale redakce jeho jméno zná.

Podle jeho informací slyšeli sousedé dvě rány. Postřelený muž měl být poraněný od hlavy až po pás. "Muž utrpěl mnohočetná střelná poranění. Jednalo se o těžké zranění, po kterém byl muž ošetřen a vrtulníkem přepraven na traumacentrum do Plzně. O tom, jakou zbraní byla poranění způsobena nebudu spekulovat, nejsem odborník na zbraně," doplnil v květnu mluvčí záchranné služby.