Policie trestně stíhá 33letého muže ze Sokolovska, který od prosince roku 2016 napadal svoji družku. "Ženu vydíral, vyhrožoval jí a také mařil výkon úředního rozhodnutí a porušil vkázání z bytu," informovala o prohřešcích muže mluvčí policie Kateřina Krejčí.

Muž více než dva roky ve společném bytě v Kynšperku nad Ohří slově i fyzicky napadal 32letou přítelkyni. "Jednalo se zejména o údery do obličeje a rukou. Také jí vyhrožoval při každé hádce zabitím," uvedla Krejčí s tím, že někdy ženu dokonce vydíral. "Řekl, že pokud si najde nějakého muže, tak že je oba zabije," dodala.

Klec spadla v červnu letošního roku, kdy násilník porušil rozhodnutí o vykázání z bytu a navazování kontaktu s přítelkyní či jejich dětmi. "O vykázání byl policisty několikrát poučen, přesto vykopl dveře bytu a ženě opět vyhrožoval. Z bytu následně odešel," řekla mluvčí. Policie ale agresora ještě týž den dopadla a převezla na služebnu.

"Nyní čeká v policejní cele na rozhodnutí o vzetí do vazby," doplnila Krejčí. Pokud by se muži prokázala vina, hrozí mu až čtyřleté vězení.