Trest odnětí svobody na dva roky až osm let hrozí dvojici násilníků z Ostrova, kteří na silvestrovské oslavě v bufetu Rumburak napadli jednoho z účastníků párty. Ten po jejich brutálním útoku skončil na traumatologickém oddělení karlovarské nemocnice, odkud byl později převezen do Plzně.
„Ten kluk musel hodně trpět. Když jsme přijeli na místo, ležel zmlácený před budovou,“ řekl k případu Pavel Hrnčíř, profesionální záchranář Horské služby Krušné hory. Právě on poskytl zraněnému muži první pomoc.

„Policejní komisař zahájil proti oběma násilníkům řízení pro trestné činy výtržnictví a ublížení na zdraví,“ uvedla Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarského okresního ředitelství policie.

Incident se stal po půlnočním přivítání nového roku. „Napadený muž tančil. Fyzickému napadení ze strany obou vyšetřovaných předcházela slovní rozepře. „Když na něj muži zaútočili, snažil se zachránit útěkem z parketu do vstupní chodby do podniku,“ popsala začátek incidentu Papežová.
Útěk však mladíka nezachránil. Útočníci jej dostihli a „nakládačka“ pokračovala. „Když napadený upadl na zem, jeden z podezřelých jej kopal do nohou a obličeje,“ přiblížila násilný čin policejní mluvčí. Oba podezřelí přestali do mladíka mlátit teprve v okamžiku, kdy z restaurace vyšli další hosté. „Kdo jinému úmyslně ublíží na zdraví, může být potrestán odnětím svobody až na osm let,“ praví litera zákona. O vývoji tohoto případu vás budeme na našich stránkách nadále informovat.