Řidič VW Golf tam údajně narazil do chodce, kterým byl pracovník ochranné služby, který dokumentoval špatně stojící auto.

„Podle pracovníka ochranné služby se nehoda stala tak, že on dokumentoval nesprávné stání vozu VW, kdy stál před ním. K němu ale přišel jeho řidič a ten při odjezdu ve směru od nákupního centra k fotbalovému hřišti narazil zpětným zrcátkem do nohy muže. Ten se zraněním skončil v nemocnici. Podle vyjádření řidiče vozidla však k dopravní nehodě vůbec nedošlo, jelikož když z místa odjížděl, tak do chodce nenarazil,“ sdělila sokolovská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

„Přítomnost alkoholu policisté u chodce na místě vyloučili dechovou zkouškou. Vliv alkoholu u řidiče nebylo možné vyloučit, neboť z místa odjel. Po hodině ho však policejní hlídka zjistila a také s ním provedla dechovou zkoušku, s negativním výsledkem. Příčina a míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ řekla Krejčí.

„Dopravní policisté žádají případné svědky této události, aby jakékoliv informace, které pomohou při vyšetřování, volali na bezplatnou telefonní linku 158 nebo se obrátili na nejbližší policejní služebnu,“ dodala.