Před Okresním soudem v Sokolově stanul v pondělí policejní důstojník Radek Neděla. Zde vysvětloval své kontakty s Dušanem Oračkem, kterého minulý rok zatkli detektivové z útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v souvislosti s takzvaným zločineckým gangem, za jehož šéfa je považován ostrovský podnikatel Milan Zádamský.

Podle obžaloby měl Neděla Oračkovi poskytovat interní informace. Policista však obvinění odmítá. „Bez souhlasu klienta vám nemohu k případu nic říci. Když bych to ale měl říci jednou větou, tak je to všechno hloupost. Klient samozřejmě obvinění odmítá, vždyť je to nesmysl,“ reagoval advokát Neděli Josef Kollár. „Ještě mám za to, že důkazy, které pořídily příslušné orgány, tak jsou pořizovány nezákonně. To pak také zazní v závěrečné řeči,“ doplnil Kollár s tím, že soud by měl pokračovat v lednu.

Radek Neděla je zatím postavený mimo službu, a to až do pravomocného rozhodnutí soudu. Za zneužití pravomoci veřejného činitele mu hrozí trest odnětí svobody až na několik let.