Kdo koho okradl? Podobnou otázku si museli klást policisté při vyšetřování zapeklitého případu krádeže osobního automobilu. Ve voze značky Opel Corsa se téměř dva roky vozilo několik řidičů.

Po nahlášení krádeže v Čechách a následném dopadení pachatele se zjistilo, že sám oznamovatel nemá čisté svědomí. Auto bylo totiž kradené ještě v Německu. Původní a zřejmě jediný majitel se tak po roce půl opět shledal se svým vozidlem.

Vše začalo v červenci 2011. Tehdy si jednatřicetiletý muž z Chodova vypůjčil zmíněný vůz od jednapadesátiletého cizince. Chtěl v něm prý jen přespat s tím, že druhý den vrátí klíčky. Místo toho však odjel, neznámo kam. „Policejní komisař proto obvinil muže z Chodova z přečinu zpronevěry," řekl mluvčí policistů Pavel Valenta. Karlovarští policisté vyhlásili pátrání po muži i osobním vozidle.

V červnu 2012 kontrolovali v Toužimi projíždějící vozidlo Opel v obci Útvina. Devatenáctiletý řidič byl překvapen, když mu policisté sdělili, že vozidlo je v celostátním pátrání. Zda vědomě či nevědomky tak koupil odcizené vozidlo. Na policisty však čekalo další překvapení.

„V průběhu rozplétání tohoto případu, bylo zjištěno, že vozidlo mělo být odcizeno ve Spolkové republice Německo sedmatřicetiletému majiteli a to cizincem, který oznámil v Karlových Varech jeho odcizení," dodal Valenta. V lednu tohoto roku tak mohlo být vozidlo předáno zpět do Německa jeho majiteli.