„Policisté z obvodního oddělení Cheb-město byli vysláni v pondělí 14. prosince těsně po půlnoci k autobusové zastávce v Chebu,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Zde měl muž poštvávat svého psa proti jinému muži. „Po příjezdu policistů se dvojice hádala a v jejich okolí pobíhal německý ovčák, který neměl náhubek,“ řekl mluvčí. Poté, co policisté vystoupili ze služebního vozidla, se štěkající pes rozeběhl proti jednomu z policistů. „Ten okamžitě vyzval majitele psa, aby si zvíře zajistil,“ popsal situaci mluvčí. Majitel přivázal psa svou bundou ke konstrukci autobusové zastávky. „Následně policisté vyzvali majitele k prokázání totožnosti.“ Muži zákona zjistili, že se jedná o devětačtyřicetiletého muže, jehož protiprávní jednání už v minulosti několikrát řešili. „Naposledy ve středu 9. prosince, kdy měl muž pod vlivem alkoholu v bytové jednotce fyzicky napadnout osmatřicetiletou ženu,“ sdělil mluvčí. Majitel psa se po chvíli měl vrátit ke svému psovi, který už podle policistů nebyl uvázán a začal volně pobíhat kolem policistů. Ti muže opakovaně vyzvali, aby si zvíře zajistil.

Zdroj: Youtube

„Následně se štěkající pes rozběhl k jednomu z policistů a kousl ho do nohy v oblasti holeně. Na tento útok měli policisté zareagovat vytažením služební zbraně, kterou umístili do pohotovostní polohy, jelikož pes měl stát stále před policisty a být agresivní,“ uvedl Kopřiva.

Na další pohyb psa směrem k policistům muži zareagovali couváním a výzvou majiteli, aby si psa zajistil. „Ten ale tak neučinil a vzhledem k tomu, že pes byl stále agresivní, neposlouchal povely svého majitele a směřoval k policistům, hrozila důvodná obava, že útok psa bude pokračovat,“ vysvětlil mluvčí. Jeden z policistů nakonec použil služební zbraň a na zvíře vystřelil. Psa si převzal veterinář, který zvíře operoval. Lékaře musel vyhledat také zasahující policista.