"Ve druhé polovině listopadu loňského roku měl v jedné z prodejen bez důvodu vulgárně urážet jednačtyřicetiletou ženu. Ta na to nereagovala a z prodejny odešla. Muž měl za ní jít až do místa jejího zaměstnání, kde jí opět vulgárně urážel. Přičemž sdělil, že u sebe má mít dva nože," uvedl mluvčí policie Jan Bílek.

S ohrožováním pokračoval 9. ledna. "Kolem devatenácté hodiny měl vstoupit v Sokolově do jedné z prodejen, kde si nakoupil. Bez důvodu měl vytáhnout z batohu kuchyňský nůž, se kterým se měl po prodejně i v prostoru pokladen pohybovat. K muži měl přistoupit pracovník ostrahy, který ho požádal, aby opustil prodejnu. Na to čtyřiatřicetiletý muž reagoval tak, že opět vytáhl nůž, se kterým provedl několik výpadů směrem k pracovníkovi ostrahy," dodal mluvčí.

Pak muž z prodejny odešel. Pracovník ostrahy se šel přesvědčit, že je pryč. Když si toho agresor všiml, měl opět vytáhnout nůž a vyhrožovat, že to konečně skoncuje a nožem pohyboval proti mužům. Když se mu pracovník ostrahy postavil, zalekl se a z místa utekl. Policisté se začali případem okamžitě zabývat a muže zadrželi jen několik málo minut po útěku nedaleko prodejny. Putoval do vazby a hrozí trest mu odnětí svobody až na tři roky.