V celém rozsahu obžaloby zprostilOkresní soud v Sokolově bývalou ředitelku pečovatelského domu Oáza klidu v Loučkách Sabinu Fialkovou. Obžaloba ji vinila ze zpronevěry nejméně 879 tisíc korun, podvodu a zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Podle soudu ale nic takového prokázáno nebylo.
„Jednání obžalované nelze kriminalizovat,“ konstatoval soudce Vít Kastl. Současně uvedl, že fungování společnosti nebylo dobré. A to již od doby, kdy Oáza klidu začala působit jako obecně prospěšné společnosti. „Byl tam chaos, kdo byl ředitel a kdo výkonný ředitel. Nebyl také řádně proveden přechod z podnikání paní Fialkové jako fyzické osoby na společnost. Tehdy se měl udělat stop stav a inventura. Nic takového se ale nestalo,“ pokračoval ve vysvětlování soudce.

Špatné vedení hospodaření přiznal i obhájce Fialkové. „Že tam byl nepořádek nepopírám. S ostatním tvrzením obžaloby se ale neztotožňuji. Ta pouze slepě tvrdí, že za vše může pouze paní Fialková,“ reagoval advokát. „Přikláním se k obhájci, nic víc,“ řekla ještě před vynesením rozsudku bývalá ředitelka. „Obžaloba je podle mě zcela oprávněná. A snažit se přehazovat vinu na někoho jiného se mi zdá velice nespravedlivé. Zpochybnění považuji za účelové, aby nebylo zjištěno, kdo je pachatelem,“ konstatoval státní zástupce, který se na místě proti rozsudku odvolal. Případ tak dál převezme Krajský soud v Plzni.

Na jednání sedostavila i matka Fialkové, která žije v Německu. „Dceru jsem dvacet let neviděla. Jsem tu, abych se dozvěděla, co se vlastně ve skutečnosti stalo. Je mi z toho ale smutno,“ svěřila se před začátkem soudního líčení.
Fialková dnes se svým manželem Michalem provozuje Domov pro seniory Květinka v Horním Slavkově. Zařízení vzniklo v areálu bývalé šachty Stannum.