Po dlouhých devíti měsících pokračovalo včera u Okresního soudu v Sokolově líčení s učitelem jedné ze zdejších základních škol. Obžaloba ho viní, že během několika let vícekrát sexuálně zneužil nezletilého chlapce. Kantor Petr Vaníček je zároveň vedoucím dětského turistického oddílu, jehož členem byl i nezletilý hoch.

O trestní sazbě nechtěla obžaloba spekulovat, poněvadž si chlapec nemůže vzpomenout, kolik přesně mu bylo let v době údajného zneužívání. Na výpovědi znalců reagoval obžalovaný Vaníček, který dal posudky k dispozici jinému psychiatrovi. „Upozornil nás na body, které jsou podle jeho názoru nestandardní a zvláštní. Bylo jich opravdu mnoho,“ řekl Vaníček. Psycholožka prý vyšetřovala chlapce pouhé dvě hodiny a to je podle obžalovaného málo. Při předchozím soudním přelíčení žádala obhajoba nového znalce – psychologa pro nedostatečný předchozí posudek. Státní zástupkyně včera souhlasila s přečtením tohoto nového znaleckého posudku, avšak obhajoba se pouze se čtením nespokojila. „Trváte na osobní výpovědi znalce před tímto soudem?“ zeptala se soudkyně Dana Kordíková obhajoby. „Ano, trváme,“ zněla stručná odpověď obhájce obviněného učitele.

Jelikož se zmíněný soudní znalec omluvil ze včerejšího přelíčení, četly se pouze listinné důkazy. Z nich se přítomní dozvěděli, že kantor nemá záznam v rejstříku trestů, Městský úřad v Sokolově proti němu nevedl přestupkové řízení a Policií České republiky nebyl vyšetřován. Soudkyně odročila líčení na konec dubna tohoto roku.