Hrůzným nálezem začala pondělní služba revírníka Ludvíka Poláčka, který má na starost lesy mezi obcemi Hlinky a Přílezy na Karlovarsku. Když projížděl po lesní cestě, všiml si v příkopu hned u ní doutnající hromady. Bezprostředně poté, co vystoupil z auta, mu bylo jasné, že pondělní služba nebude klidná.
„Nejdřív jsem se bál, že by mohlo hořeniště ohrozit celý les. Hned jsem ale poznal, že to není jen hromádka doutnajícího dřeva. Bylo to bez jakýchkoliv pochybností hodně ohořelé lidské tělo, viděl jsem nohu,” popsal pondělní ráno Poláček.

Lidské ostatky objevil v půl desáté. O dvacet minut později už o svém nálezu informoval policisty. „Není tady signál mobilních telefonů, takže jsem musel jet asi dva kilometry daleko,” vysvětlil revírník dvacetiminutovou prodlevu mezi objevem a jeho nahlášením policistům. Absence signálu ostatně komplikovala i práci kriminalistů, kteří se bezprostředně po nálezu začali případem zabývat. „To je hrůza, když je něco nového, musím běžet a lovit signál,” posteskl si jeden z nich.

Policisté zatím neznají identitu ohořelé mrtvoly. „Zatím můžeme jenom říci, že jde s největší pravděpodobností o tělo muže,” konstatovala Andrea Pomichalová, mluvčí Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. „Přesnou příčinu smrti odhalí až nařízená soudní pitva. Nemůžeme vyloučit, že v tomto případě došlo ke spáchání násilného trestného činu,” doplnila mluvčí.

Místo nálezu prohledávalo několik desítek policistů a psovodů. Při pátrání po totožnosti neznámého žádají ochránci zákona o spolupráci i veřejnost. „Pokud někdo pohřešuje muže, ať se ozve na linku 158,” vyzvala mluvčí.